HOHENSCHWANGAU, NEUSCHWANSTEIN A LINDERHOF.

Zájezd jsme s mamkou našly na slevomatu od cestovní kanceláře Hello Tour. Jmenoval se "Výlet na pohádkové zámky šíleného krále". A ten král byl fakt pošuk. Například. Ludvík II. chtěl po služebnictvu, aby Měsíc nesvítil venku, ale vevnitř, což samozřejmě nemohli splnit, takže za to dával tresty. Služebnictvo se mu nesmělo dívat do očí. Měl strach z lidí a trval na tom být sám na divadelním představení. Měl přeházený denní režim. Vstával večer a šel spát ráno. Později se zadlužil a nakazoval služebnictvu, aby vykradlo banku. Eh

Tenhle zámek nechal taťulda Ludvíka II. zrekonstruovat do novogotického stylu. Je z 12. století a nachází se v obci Schwangau, kde je mimochodem taky nádherné jezero Alpsee a mají tam super dobrou zmrzlinu. Odtud můžete jet autobusem, koňským spřežením nebo po svých nohách přímo na Neuschwanstein.


neuschwanstein
Zámek Neuschwanstein si nechal postavit již zmiňovaný Ludvík II. Tento zámek dokonce inspiroval v několika filmech Walta Disneyho. Vevnitř i zvenku zámku se přes sebe míchají snad všechny stavební slohy. Jinak... Ludva tu byl na pokyn zatčen a prohlášen za blázna, potom byl převezen na zámek Berg. kde za dva dny záhadně zemřel. Nejčastěji se uvádí, že uškrtil svého doktora a utopil se nebo dostal infarkt. Ludvík vládnul celých 22 let a po jeho smrti na trůn nastoupil jeho bratr Ota I., který byl jak jinak taky blázen. Na prohlídku Neuschwansteinu dostaneš sluchátko mluvící v českém jazyce, takže se neboj, že by na tebe spustili v němčině a na žádném z zámků se vevnitř nesmí fotit, ale interiér je na internetu lehce dohledatelný. Je to fakt nádhera.linderhof
Ludvík II. měl i svoje letní sídlo. Bylo jako jediné dostavěné za jeho života. Při procházení zámku jsem si říkala, kde na to sakra brali tolik peněz a několik věcí jsem chtěla nafotit na ebay, abych si aspoň něco vydělala. Tento zámek je postaven v rokokovém stylu.A na závěr je čas na mini recenzi cestovky. Všechno bylo skvěle naplánované a nenastala žádná chyba. Jen mě celkem naštvalo, že nás neupozornili na to, že není v provozu Marienbrücke, což je most, na kterém vznikají ty úchvatné fotky Neuschwansteinu a je to zároveň jediné místo, kde si ho můžete celý prohlédnout. Btw. Teď nechci tak rok vidět autobus.

Byl jsi někdy na nějakém z těchto zámků?
Měj se krásně, Míša.

16 comments

 1. och bože ja ZBOŽŇUJEM tvoje fotky!!!!!!!!! Úplne najviac! Prekrásne! Na čo fotíš?

  SASHA´S LIFE

  ReplyDelete
 2. To je nádhera! ����

  ReplyDelete
 3. Krásný fotečky:)!

  ReplyDelete
 4. Nebyla jsem, ale chciiii! na Neuschwanstein, mám ho i na pohlednici, je to můj vytoužený zámek:D. Článek super, pobavil a něco málo jsem se dozvěděla.:)

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 5. Nádhera!!!!! Byla jsem tam před rokem fotky máš moc povedené.. :)

  ReplyDelete
 6. Bože, to je nádhera! Děkuji za tak krásný článek, fotky jsou dechberoucí. Neuschwanstein chci navštívit od základky, kdy nám o něm řekla němčinářka, tak snad už brzy :)

  BLOND SITE

  ReplyDelete
 7. nádherný fotky a skvělý článek!! můžu se zeptat, jak a kde jsi upravila fotky? :)

  ReplyDelete