OZDOBENÍ POLYSTYRENOVÉ KOULE | DIY

Dnes je 30. 11., tím pádem 1. adventní neděle, zapálení 1. svíčky na našem adventním věnci a také čas začít s drobnou výzdobou našeho pokojíčku, bytečku, baráku, vily, bungalovu, stanu, mostu, zámku nebo hradu. Mám pro vás lehký návod na ozdobení polystyrenové koule… Co potřebujeme?
Tyrkysovou stužka (4 cm šířka), stříbrnou stužku (4 cm šířka), tenčí stužku tyrkysové barvy (cca 2 cm šíře), polystyrenovou kouli (průměr cca 10 cm), špendlíky, nůžky, pravítko


Postup?
Nejdříve si nastříháme 8 tyrkysových stužek o délce 8 cm a 16 stříbrných stužek o délce 8 cm.Potom si vezmeme polystyrenovou kouli a zapíchneme do ní špendlíkem tyrkysovou stužku.


Přehneme kraje obdelníku, aby vytvořily trojúhelník.


Opakujeme ten samý postup i na druhé straně.


Opakujeme a opakujeme, až se nám vytvoří čtverec z trojúhelníků.


Potom začneme 2. řadou a to tak, že do 1. poloviny nejdříve zapichujeme 4 trojúhelníčky a pak jakoby přes ně další 4 trojúhelníčky a máme polovinu koule ozdobenou!


Z druhé strany postupujeme úplně stejně.


A nakonec obvážeme kouli tenkou stužkou, aby nebyly vidět roztřepené konce stužek a aby se dala koule zavěsit.Když jsem si poprvé zdobila polystyrenovou kouli já, vyjmenovala jsem snad všechna sprostá slova… Pokud jste ve zdobení došli až nakonec, gratuluji!

3 comments

  1. Falešný patchwork :3 Máš to hezký

    ReplyDelete
  2. Myslím, že to zkusím, ale nijak dobře to nedopadne :D Ale ty to máš hezký a už se moc těším na další příspěvky :)

    ReplyDelete